Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biuro tel. +48 517 674 473
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serwis tel. +48 517 912 939
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tym dziale zamieszczamy zadawane przez Państwa czyli Naszych klientów pytania odnośnie obszaru urządzeń fiskalnych oraz przepisów odpowiadając na te pytania w miarę możliwości rzetelnie i rzeczowo. W razie 'dopytania' prosimy o skorzystanie z formy mailowej.

  • Czy możliwe jest podłączenie terminala do kasy fiskalnej?

Teoretycznie TAK ale nie ze wszystkimi kasami. Po pierwsze taka kasa powinna mieć przystosowany do tego port do połączenia z terminalem, a po drugie należy podać sprzedawcy nazwę firmy z jakiej będzie terminal oraz model terminala. W obecnym czasie jest bardzo duża rotacja urządzeń płatniczych gdzie nowe terminale nie zawsze działają z daną kasą fiskalną.

  • Zakładam oddział firmy w Niemczech. Czy mogę zakupić drukarkę fiskalną Polską czy muszę szukać wśród niemieckich producentów?

Jesteśmy w trakcie ustalania z kilkoma producentami możliwości dostosowania urządzenia do wymogów niemieckich.

  • Skąd mam wziąć numer ewidencyjny z US?

Numer ewidencyjny, który powinien wg przepisów "zostać umieszczony trwale na obudowie kasy" otrzymują Państwo z Urzędu Skarbowego po powiadomieniu tejże instytucji o instalacji i fiskalizacji urządzenia. Przeważnie przychodzi na adres siedziby firmy list z US w którym znajduje się ten numer. Należy go umieścić na kasie fiskalnej np. naklejając naklejkę (producenci w większości dają taką naklejkę), na której można napisać numer ewidencyjny lub napisać markerem na obudowie z boku kasy lub wyciąć kawałek kartki napisać numer i nakleić bezbarwną taśmą, żeby wyglądało estetycznie ;) to wystarczy jeśli chodzi o kasę natomiast przesłany list (w ogóle wszystkie dokumenty dot. kasy fiskalnej) proponujemy zawsze wpiąć do książki serwisowej urządzenia fiskalnego. 

  • Od kiedy kasy online?

Wg. nowych przepisów kasy online wejdą w życie, dla określonych grup podatników, w następujących terminach:

1 stycznia 2020 r. – dla podatników:
– świadczących usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym
naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów
– sprzedających benzynę silnikowej, olej napędowy, gaz przeznaczonego do napędu silników spalinowych

1 lipca 2020 r. – dla podatników:
– świadczących usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania
– sprzedających węgiel, brykiet i podobne paliwa stałe wytwarzane z
węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych

1 stycznia 2021 r. – dla podatników świadczących usługi:
– fryzjerskie
– kosmetyczne
– kosmetologiczne
– budowlane
– w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów
– prawnicze
– związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu