Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biuro tel. +48 517 674 473
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serwis tel. +48 517 912 939
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sytuacji gdy kasa rejestrująca ulegnie awarii podatnik nie może prowadzić sprzedaży poza ewidencją kasową. Sytuację awarii kasy fiskalnej reguluje art. 111  ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług. Jeżeli z przyczyn niezależnych od podatnika nie może być prowadzona ewidencja obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, podatnik jest obowiązany ewidencjonować obroty i kwoty podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej. W przypadku gdy ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej jest niemożliwe, podatnik nie może dokonywać sprzedaży.

Należy pamiętać, że naruszenie obowiązków ewidencjonowania podlega karze grzywny jako przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe. Kto nie prowadzi ewidencji sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych. Karalne jest również nierzetelne lub wadliwe ewidencjonowanie.

Artykuł zaczerpnięty z portalu www.poradnik.wfirma.pl

Dokumenty do pobrania

 

Baza dokumentów

Szkolenia

Oferujemy szkolenia:

1. Szkolenie z obsługi kas fiskalnych

2. Szkolenie z obsługi komputera


Szkolenia zakończone certyfikatem ukończenia.

 

Brak tego co potrzebujesz?

Nie znalazłeś tego czego szukałeś/łaś?

ZAPYTAJ SIĘ